Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
pierwszytaniec
dj-lublin-garnitursmal
djnawesele
804000_554313497926217_572868206_n
dj na wesele 26
711559_554313337926233_1116726721_n

W jakich miastach pojawiam się najczęściej jako dj i wodzirej?

Lublin, Warszawa, Świdnik, Zemborzyce Tereszyńskie, Chełm, Lubartów, Radom, Poniatowa, Puławy

 Jakie imprezy gram najczęściej ?

wesela (również w języku angielskim), imprezy firmowe, imprezy dla dzieci w przedszkolach i szkołach, dancingi, studniówki, metki, półmetki

Dużo zabawy czy dużo jedzenia

      Wesele, kolejny "bloczek taneczny" trwa w najlepsze, pełny parkiet ludzi, zwolennicy gorących rytmów zamawiają kolejny kawałek latino i już mam grać kolejną dedykację, kiedy podchodzi do mnie pani z kuchni "Panie Marku" - bigosik podajemy za 2 minutki..."

- Bigosik? przecież minęło dopiero 30 minut od ostatniego goracego dania ?!

- bardzo mi przykro - musimy wydać 7 ciepłych dań przez całe wesele

Czytaj więcej ...

Podziękowania dla rodziców

     Dziękować indywidualnie w domu czy przy wszystkich na weselu? "Cudownych rodziców mam" Sipińskiej czy może "Podziekowania dla rodziców" Cliver ?
Te i inne dylematy dręczą często Parę Młodą przed najważniejszą imprezą w życiu. Nic dziwnego - trzeba tak wybrac odpowiedniego hiciora żeby nie było obciachu i w dodatku podobało się rodzicom - w końcu to dla nich.

Czytaj więcej ...

Jaki utwór na pierwszy taniec

      Pierwszy taniec to bardzo indywidualna sprawa. Skończyły się czasy kiedy na co drugim weselu zespół lub dj grali „Windą do nieba“, „Moje jedyne marzenie“ czy "Wielką miłość" , później bardzo popularne „Zabiorę Cię“ i „Od dziś“ . Zdarza się, że przez cały rok nie powtarza się na weselach, które gram ani jedna piosenka czy melodia do pierwszego tańca. Nic w tym dziwnego - chcemy być jak najbardziej kreatywni i oryginalni.

Czytaj więcej ...

Więcej moich postów w sieci

Czytaj więcej ...

Poczucie humoru - ważna rzecz

...trzy dwa jeden START! czterech panów zaczyna zrzucać z siebie wszystko co tylko możliwe żeby ułożyć sznurek z ubrań dłuższy niż przeciwnik i jednocześnie zbliżyć się do upragnionej nagrody - niskokalorycznej flaszeczki wódeczki od Pary Młodej... koszula już poszła, krawat, skarpetki, spodnie...i ...

Czytaj więcej ...

Jakie utwory na wesele ?

Znalezienie "Złotego Środka" na udaną imprezę nigdy nie jest łatwe. To nawet pocieszające bo inaczej Dj na imprezę albo zespół weselny byłby niepotrzebny - Para Młoda kupiłaby dwie kolumienki i z małego odtwarzacza mogłaby puszczać najbardziej lubiane i znane kawałki, przy których wszyscy goście bawiliby się znakomicie. Sprawa jest nieco bardziej złożona.

Czytaj więcej ...

Atrakcyjne wesele

     Ludzie maja nieskończoną wyobraźnię jeśli chodzi o to czym uatrakcyjnić przyjęcie weselne. Odkąd prowadzę wesela jako dj zostałem zaskakiwany wieloma ciekawymi pomysłami. Myślę, że najbardziej widowiskowy był pomysł Pary Młodej opisany poniżej.

Czytaj więcej ...

Aktualności

Wolne terminy na wesele

Mam jeszcze kilka wolnych terminów na 2018 rok. Zapraszam do kontaktu. Nawet jeśli dany termin weselny mam zajęty polecę dobrego dj na wesele lub zespół na wesele, który uświetni dla Państwa ten wyjątkowy dzień.

Dużo zabawy czy dużo jedzenia

      Wesele, kolejny "bloczek taneczny" trwa w najlepsze, pełny parkiet ludzi, zwolennicy gorących rytmów zamawiają kolejny kawałek latino i już mam grać kolejną dedykację, kiedy podchodzi do mnie pani z kuchni "Panie Marku" - bigosik podajemy za 2 minutki..."

- Bigosik? przecież minęło dopiero 30 minut od ostatniego goracego dania ?!

- bardzo mi przykro - musimy wydać 7 ciepłych dań przez całe wesele


"moi drodzy - wiem, że to zabrzmi jak nieśmieszny żart ale zapraszam na kolejny ciepły posiłek " - słyszą goście, którzy spodziewali się czegos bardziej tanecznego niż "a teraz idziemy na jednego ...".

Czar pięknej zabawy rozkręcanej z minuty na minutę nagle pryska... nikt nie jest głodny, ale jeść (chyba) trzeba. A przynajmniej siąść i udawać, że coś się skubie żeby nie zmarnowało się tak całkiem to wykwintne danie zaserwowane przez kelnera.

O ile pierwsze danie jest bardzo ważne i goście czekają nierzadko na nie jak na zbawienie (nie wspominając już o Parze Młodej, którzy z nerwów ostatni pełny posiłek jedli 2 dni temu), to kolejne są raczej miłym dodatkiem do mocniejszego trunku.

Często w sytuacjach kiedy dania serwowane są niemal co pół godziny sam się głupio czuję. Robię przerwy tylko i wyłacznie na ciepłe posiłki - w takich jednak sytuacjach mam wrażenie, że siedzi się więcej niż gra (mimo, że posiłek oczywiście umila grająca w tle muzyczka). "powinieneś się cieszyć - masz mniej roboty" - słyszę wtedy od ludzi. Jest odwrotnie - to wręcz irytujące, kiedy się widzi, że ludzie bawią się w najlepsze i w rękawie wodzireja kryje się jeszcze mnóstwo "asów" potrafiących rozbawić gości, a tu trzeba nagle kończyć bo ciepłe danie stygnie...

Nie ma się kiedy wykazać (punkt widzenia dj) i nie ma się kiedy wytańczyć (punkt widzenia gości weselnych).

Optymalne przerwy na ciepłe posiłki to przerwy co ok 1,5 godziny. Rzeczywiście ludzie mają ochotę coś przekąsić, bo spalili kilka kalorii, zdążyli się już rozgrzać, niektórzy nawet leciutko przegrzać i mają ochotę na regenerację przy kieliszku czegoś mocniejszego.

Dlaczego więc zdarza się, że jest tyle dań na weselu ?

Często jest tak, że chcemy, żeby nasze wesele było jak najwystawniejsze. Kolejny raz  zasada "zastaw się , a postaw się" nie wychodzi nikomu na dobre.

"Ale nie chcemy żeby czegoś zabrakło"

W takim razie przy wyborze menu nie kierujmy się jedynie wskazówkami menagerów lokali (wtedy rzeczywiście napewno nie zabraknie jedzenia na weselu - po weselu w domu przez mesiąc też nie ;] i jeszcze zostanie dla dzieci sąsiadów ), ale poprośmy znajomych, którzy już przez to przechodzili o radę. Jedyne, z czym można przegiąć to wódeczka - przecież i tak się nie zmarnuje a data ważności jest odpowiednia - jak na chrzciny zostanie to jeszcze lepiej :)

Wizja zbierania całej żywności ze stołów po weselu przez godzinę lub dłużej też nie jest taka różowa. W sumie to juz robią rodzice a nie Młodzi - ale bądźmy humanitarni :)

Podsumowując :

Nie przeginajmy z daniami na weselu bo to może popsuć całą zabawę. Lepiej się wytańczyć i nastepnego dnia nóg nie czuć, niż niezdrowo objeść.

Dodatkowa aluzja : najwięcej po weselu zostaje ciasta, zimnych przekąsek (najczęściej sałatek) i owoców - nie ma co przesadzać z ilościami powyższych.